A mikrozöldek otthoni nevelése egy kiváló lehetőség, hogy friss, tápláló zöldségeket termeljünk magunknak és családunknak anélkül, hogy el kellene hagynunk otthonunkat.
A mikrozöldek otthoni nevelése könnyű és egyszerű folyamat, amely kiváló lehetőséget kínál a saját élelmiszer-ellátás biztosítására, a környezetbarát életmódra való áttérésre.
Mikrozöldek a zöld részeit jelentik a növényeknek, amelyeket frissen fogyaszthatunk saláták, smoothie-k és más ételek készítéséhez. A mikrozöldeknek magas a tápanyagtartalma, kiváló forrása a C-vitamin, a vas és a kálium, valamint számos egészségügyi előnyökkel is rendelkeznek.
A mikrozöldek termesztése a megfelelő módszerrel nem igényel sok időt vagy enegriát.
Az alábbi lépések segítenek elkezdeni a mikrozöld termesztést otthonodban:
1. Válasszuk ki a megfelelő helyet:
Az első néhány napban nem igényelnek a magocskák fényt, sőt! Megfigyeléseink alapján a 2-3 napig tartó lefedett "sötétidő" jobb csírázást eredményez. A növesztő tálcát már a legelején érdemes a végső növesztési helyre tenni, ahol később a szükséges fényt is tudjuk nekik biztosítani. Az ablakpárkányon történő elhelyezés is remek, de akár egy megfelelő megvilágítást biztosító lámpa alatti hely is szóba jöhet. A mikrozöldeknek az általános szobahőmérséklet kedvező, de ettől pár fokkal melegebb hely is megfelelő lehet.
2. Válasszuk ki a megfelelő növényeket:
A mikrozöldek kiválasztásakor figyelni kell a termesztési időre és a növekedési sebességre.
Kifejezetten fontos, hogy bio magokat ültessünk ne pedig a csávázott vetőmagokat!
Az első alkalommal érdemes kezdetnek valami egyszerűbb fajtával kezdeni. Vannak olyan növények, amelyek könnyen termeszthetők mikrozöld formájában, például a retek, a brokkoli, a vöröskáposzta.
3. Ültessük el a bio növényi magokat:
Az ültetéshez olyan ültetőközeg szükséges, amelynek jó a vízáteresztő képessége, és nem tartalmaz szennyeződéseket.
Ezen elvárásoknak a kókuszrost kifejezetten megfelel!
Az ültetést követően rendszeres vízellátásra van szükség, hogy az ültetőközeg megfelelően nedves maradjon, mely folyamatosan táplálni tudja a növekedő mikrozöldjeinket. Az öntözést követően ügyeljünk arra, hogy a növények ne álljanak vízben, mert ez károsíthatja őket.
4. Fogyasszuk a mikrozöldeket:
Amikor a növények eléggé megnőnek, vágjuk le őket, és frissen máris fogyaszthatjuk! A növekedési idő lehet akár 1 hét - mely fajtánként változik -, de akár a 10-14. napig is elhúzódhat.
A mikrozöldek a rövid termesztési időnek köszönhetően váltak kedvelté, s a számolatlan igen kedvező tulajdonságait még meg sem említettük!
Fotó: Mannamag
5. Mikrozöldek tárolása:
Amennyiben az 1 hetes növesztési idő után egyszerre levágjuk a megnövekedett mikrozöldjeinket, úgy egy jól záródó tálkába bele tudjuk tenni a levágott növényeinket. A hűtő hátsó hidegebb részére érdemes tenni a dobozunkat, s így még 1 hétig tudjuk folyamatosan fogyasztani mikrozöldjeinket.
Másik lehetőség az, hogy csak annyit vágunk le belőle amennyi épp szükséges. Így a megmaradóakat tovább tudjuk növeszteni az eredeti helyén. Viszont mindenképpen gondoskodnunk kell a számára szükséges víz utánpólásról! Ezzel a betakarítási módszerrel még kb. 1 hétig tudjuk tartani a mikrozöldjeinket, de ezen idő alatt teljesen el kell fogasztanunk azokat! Ugyanis a legtöbb mikrozöldnek megváltozik az íze és rostszerkezete, mely nem feltétlenül lesz oly roppanós és zamatos.
#reklám #hírdetés
* Tégy egy próbát, melyhez adunk neked 2 adag mintacsomagot. Gyere el érte vagy rendeld házhoz!
2 adag retek mikrozöld (kb. 2 fő részére 1 heti mennyiség)
2990 Ft/csomag
(1495 Ft/adag)
4 fajta mikrozöldből válogathatsz (kb. 2 fő részére 2 heti mennyiség)
4990 Ft/csomag
(1248 Ft/adag)
8 adag mikrozöld (kb. 2 fő részére 4 heti mennyiség)
Weboldalunk az alapvető működéshez szükséges cookie-kat használ. Szélesebb körű funkcionalitáshoz (marketing, statisztika, személyre szabás) egyéb cookie-kat engedélyezhet. Részletesebb információkat az Adatkezelési tájékoztatóban talál.